Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Tajmac logo
×

Zákaznické dny 2024 opět rekordní

Zákaznické dny TAJMAC-ZPS, a.s., které se konaly ve dnech 18. a 19. 4. 2024, překonaly svým rozsahem všechny předešlé ročníky. Již před akcí bylo z registrací návštěvníků zřejmé, že účast bude rekordní, a nakonec se počet přihlášených zastavil na čísle 1166, což jasně svědčí o obrovském zájmu. Rozšířený byl i počet spoluvystavujících firem, své expozice jich u nás představilo přes 90. Celkový počet návštěvníků a zúčastněných spoluvystavovatelů přesáhl číslo 1 350. Doprovodný program představil závodní i komerční rychlé vozy.

Zájem návštěvníků o setkání s odbornými a vedoucími pracovníky k výměně cenných poznatků z praxe byl tradičně vysoký a společnost TAJMAC-ZPS ve spolupráci s našimi dodavateli představila na vybraných strojích nejmodernější technologická řešení.

Díky expozicím spoluvystavovatelů mají Zákaznické dny už dlouhodobě charakter opravdového průmyslového veletrhu. Velmi kladná zpětná vazba byla na oblíbené komentované prohlídky výrobních prostor i exkurzí do provozu ZPS – SLÉVÁRNA, které jsme letos maximálně rozšířili.

Ve výrobní hale přetrvával zájem návštěvníků o naše vlastní automatizované robotické pracoviště. Výrobní Buňka 4.0 FAMC 1260i symbolizuje spojení moderního konceptu Průmyslu 4.0 s potřebami malosériové výroby. Tato inovativní technologie umožňuje flexibilní reakci na potřeby výroby a zajišťuje vyráběné komponenty just-in-time. Klíčovým prvkem buňky je inovované vertikální centrum MCV1260i s automatickým výměníkem palet a přívodem energií na paletu. Pracoviště je osazeno řadou kontrolních prvků, které umožňují jeho dlouhodobý bezobslužný provoz.

Oddělení technické podpory představilo v samostatné expozici rozšířené možnosti vlastní digitální platformy ReCON, která není jen o monitorování výrobních procesů, ale nově také řeší například nástrojové hospodářství, plánování výroby, preventivní údržbu nebo v neposlední řadě teplotní kompenzace pomocí AI.    

Své exponáty tradičně prezentovaly naše divize ZPS, MORI-SAY a MANURHIN K’MX. Návštěvníci měli možnost si v montážních halách prohlédnout vybrané stroje výrobního programu s ukázkami nejnovějších technologických seřízení, které představují novinky či inovativní možnosti rozšiřující využití našich strojů, a podrobně se informovat o technických specifikacích. Návštěvníci měli možnost zavítat i do prostor montáže vstřikolisů projektu NEGRI BOSSI.

Divize ZPS předvedla pět seřízených strojů, které typově pokryly celou výrobní škálu divize. Jednotlivá seřízení byla zaměřena na nejmodernější metody obrábění s využitím novinek z oblasti řezných nástrojů. Mezi zajímavosti také patřily ukázky opcí řídicích systémů zaměřené na adaptivní řízení stroje OMATIVE, pokročilé kontroly kolizí Protect MyMachine 3D Twin a využití digitálního dvojčete stroje v praxi.

Divize MANURHIN K‘MX představila ve 3D animaci zásadní novinku letošního roku, dlouhotočný soustružnický automat MANURHIN K’MX 520 / K’MX 620, který doplní výrobní řadu dlouhotočných automatů vyráběných ve Zlíně. V širší expozici byly představeny stroje z celé produktové řady MANURHIN K’MX s ukázkami aktuálních technologických řešení. Představeni byli jak dodavatelé katalogových ISO nástrojů, tak i výrobci speciálních tvarových nástrojů pro dlouhotočné automaty, dodavatelé CAD/CAM systémů pro dlouhotočné automaty, prezentováno bylo i nejmodernější frekvenční lámání třísek SLO na strojích MANURHIN K‘MX, filtrační systémy pro odlučování olejové mlhy a kouřových zplodin, či monitoring aktuálního stavu koncentrace a stavu řezných chladicích kapalin.  Návštěvníci si také mohli prohlédnout moderní montážní prostory a diskutovat své technologické potřeby, připomínky a nápady s týmem konstruktérů, technologů a servisních techniků.

Divize MORI-SAY prezentovala na montážní ploše celkem 12 strojů v obou základních koncepcích – vačkami řízené stroje a numericky řízené stroje, a to šesti i osmivřetenové. Návštevníci měli jedinečnou šanci prohlédnout si zástupce jednotlivých strojů z celého našeho výrobního programu. Od nejmenšího vačkového stroje MORI-SAY 620AC až po velký osmivřetenový numerický MORI-SAY TMZ842CNC. Většina strojů byla seřízena na výrobu konkrétních dílců, vybavena automatickými zásobníky a vším příslušenstvím vyžadovaným technologií a dle požadavků zákazníka. Jedním z exponátů byl i plně CNC řízený šestivřetenový automat MORI-SAY TMZ642CNC, na kterém právě probíhaly výrobní testy. Každý tak mohl vidět stroj v plné práci a udělat si představu o výkonnosti, která je pro vícevřetenové automaty tak charakteristická. I díky kvalitě a právě zmiňované výkonnosti strojů MORI-SAY byly všechny vystavované stroje již pod objednávkami konkrétních zákazníků z Česka, Indie a USA. U strojů ve stádiu rozpracovanosti mohli návštěvníci vidět základní konstrukční mechanické a elektronické uzly strojů, které jsou standardně umístěny pod krytováním stroje a běžně tak k vidění nejsou.

Doprovodný program s oblíbenou slosovací soutěží, do které věnovaly ceny společnost TAJMAC-ZPS a 10 spoluvystavovatelských firem, zajistil nejen odlehčení, ale také posílil atmosféru celé události. Představili se účastníci letošní Rallye DAKAR z BUGGYRA Power Sports se závodním speciálem TATRA PHOENIX #604 se členy týmu technické podpory, bez kterých by se závodní speciály ani piloti neobešli. Projekt Škodovkou na DAKAR představil dlouholetý závodník Ondřej Klymčiw se závodním speciálem ŠKODA 130 LR, se kterým letošní ročník v třídě Classic absolvoval. Samohýl MB zapůjčil na ZD dva rychlé vozy ze současné nabídky značky Mercedes Benz AMG GT Black series a AMG GT 63 4MATIC+. Atraktivní doprovodný program je nedílnou součástí ZD a přispívá k celkové neformální atmosféře akce v TAJMAC-ZPS.

Děkujeme všem hostům, návštěvníkům a vystavovatelům, kteří přijali naše pozvání a ZD se zúčastnili. Poděkování patří i firmě Delirest, která se tradičně postarala o výborné občerstvení. Velký dík patří všem pracovníkům z řad TAJMAC-ZPS a externím dodavatelům, kteří se na přípravě a průběhu této velké akce podíleli.

ZD obdržely mnoho kladných ohlasů od návštěvníků i vystavovatelů, což potvrzuje jejich pozici jako vyhledávané události spojující zájemce o strojařinu a průmyslové inovace. Těšíme se na setkání na Zákaznických dnech 2025!

Dotazník spokojenosti zákazníka
Základní údaje
Vaše hodnocení
Technické parametry stroje

Jak jste spokojeni s technickými parametry stroje? *

Důležitost tohoto kritéria

Poměr "cena/užitná hodnota" produktu

Jak jste spokojen s poměrem "cena/užitná hodnota"?: *

Důležitost tohoto kritéria

Rychlost a kompletnost servisních služeb

Jak jste spokojen s rychlostí a kompletností servisních služeb?: *

Důležitost tohoto kritéria

Sortiment nabízených výrobků, služeb

Jak jste spokojen se sortimentem nabízených výrobků (služeb)?: *

Důležitost tohoto kritéria

Přístup výrobce (prodejce)

Jak jste spokojen s přístupem výrobce (prodejce)?: *

Důležitost tohoto kritéria

Reakce na Vaše požadavky a připomínky

Jak jste spokojen s reakcí na Vaše požadavky a připomínky?: *

Důležitost tohoto kritéria

Ostatní
Vysvětlivky

Údaje označené * jsou povinné.
Hodnocení spokojenosti: vyberte hodnotu ze stupnice 1 - 5 (1= rozhodně ano, 5 = rozhodně ne)
Důležitost kritéria: vyberte hodnotu ze stupnice 1 - 5 (1= nejnižší váha, 5 = nejvyšší váha)