Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Tajmac logo
×

Zákaznické dny TAJMAC-ZPS 2023

Letošní Zákaznické dny TAJMAC-ZPS, a.s., proběhly ve dnech 27. a 28. 4. 2023. Již v průběhu jejich příprav bylo zřejmé, že opět posunou pomyslnou laťku o něco výš. Své expozice u nás představilo více než 80 spoluvystavovatelů. V doprovodném programu se představilo 6 zajímavých vystavovatelů. Počet návštěvníků a zúčastněných spoluvystavovatelů se pohyboval kolem 1200 osob.

Mnozí návštěvníci využili setkání s odbornými a vedoucími pracovníky k výměně cenných poznatků z praxe a společnost TAJMAC-ZPS je seznámila s aktualizovaným výrobním programem i posledními novinkami.
Potvrdila se nenahraditelnost osobních setkání. Díky expozicím spoluvystavovatelů mají Zákaznické dny už tradičně charakter opravdového průmyslového veletrhu. Návštěvníci rádi využívají i oblíbené komentované prohlídky výrobních prostor i exkurzí do provozu ZPS – SLÉVÁRNA.

Ve výrobní hale zaujalo návštěvníky vlastní automatizované robotické pracoviště Výrobní buňka 4.0 FAMC 1260i určené pro opakovanou kusovou a malosériovou výrobu. Klíčovým prvkem buňky je inovované vertikální centrum MCV1260i s automatickým výměníkem palet a přívodem energií na paletu. Pracoviště je osazeno řadou kontrolních prvků, které umožňují jeho dlouhodobý bezobslužný provoz. Tento unikátní systém vychází z koncepce Průmyslu 4.0 a kombinuje výhody automatizace s potřebami malosériové výroby, včetně možnosti měnit zadání výroby i několikrát za den. Pracoviště tak umožňuje pružně reagovat na potřeby výroby a zajišťovat vyráběné komponenty just-in-time. Oddělení technické podpory představilo v samostatné expozici další vlastní produkt ReCON - aplikaci pro monitorování výroby.

Své exponáty tradičně představily naše divize ZPS, MORI-SAY a MANURHIN K’MX. Návštěvníci měli možnost si podrobně v montážních halách prohlédnout vybrané stroje výrobního programu, s ukázkami nejnovějších technologických seřízení představující novinky či inovativní možnosti rozšiřující využití našich strojů a podrobně se informovat o technických specifikacích. Letos mohli návštěvníci zavítat i do prostor montáže vstřikolisů projektu NEGRI BOSSI.

Divize ZPS prezentovala jak nejmenší portálové centrum ZPS MCG810i v 5osém provedení, tak i největší stroj z řady horizontálních obráběcích center s označením ZPS MCH1000i. Dále inovaci 5osého multifunkčního obráběcího centra typu horní gantry ZPS MCG1000i s opcí automatické výměny palet, včetně ukázky soustružení a 5osého frézování. Na vertikálním obráběcím centru ZPS MCV1260i  byly předvedeny ukázky interpolačního soustružení a HFC frézování a na stroji ZPS MCV2080i pak ukázky opce Automatic Feedrate Control a ukázky výkonového frézování. Portálové obráběcí centrum ZPS MCG2318 prezentovalo ukázky soustružení a 5osého frézování.   

Divize MANURHIN K‘MX představila ve světové premiéře novinku letošního roku, dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 832, který dokáže obrábět dílec až 4 nástroji současně. Dále byly k vidění ostatní dlouhotočné automaty z produkce MANURHIN K‘MX, představeni byli dodavatelé katalogových nástrojů i speciálních tvarových nástrojů pro dlouhotočné automaty, dodavatelé CAM systémů pro dlouhotočné automaty MANURHIN K‘MX, prezentováno bylo i lámání třísek na strojích MANURHIN K‘MX, filtrační systémy na odlučování olejové mlhy a kouřových splodin či monitoring aktuálního stavu koncentrace chladící emulze ve stroji.  Návštěvníci si také mohli prohlédnout moderní montážní prostory.

Divize MORI-SAY představila na montážní ploše 9 strojů v obou základních koncepcích – vačkami řízené stroje a numericky řízené stroje, a to šesti i osmivřetenové. Jedním z exponátů byl i plně CNC řízený 6vřetenový automat MORI-SAY TM620CNC, který rozšířil řadu strojů MORI-SAY. U strojů ve stádiu rozpracovanosti mohli zájemci vidět základní mechanické uzly strojů, které běžně k vidění nejsou.

Doprovodný program s oblíbenou slosovací soutěží, do které věnovaly ceny společnost TAJMAC-ZPS a 9 spoluvystavovatelských firem, zajistili: BUGGYRA Power Sports se závodním speciálem TATRA PHOENIX #505  s účastí pilota Jaroslava Valtra a palubního mechanika Tomáše Šikoly, kteří se s tímto vozem na letošním Rally DAKAR umístili celkově na krásném 5. místě. FLYWAY, letecká škola se zajímavou ukázkou dvou vírníků, sportovního modelu MTO a luxusního modelu Cavalon s pohonem Gyromotion. Samohýl Motor Zlín se současnou  vlajkovou lodí značky Mercedes Benz modelem EQS. KUBERG výrobce atraktivních elektromotorek, který představil své výrobky určené pro věkové kategorie již od 2,5 let až po dospělé a během dne předvedl možnosti svých výrobků v poutavé akrobatické show. Zájmu se těšila i ojedinělá expozice historických českých závodních motocyklů, kterou zajistili nadšenci z Jawa klubu Luhačovice. Atraktivní doprovodný program tak přispěl k celkově uvolněné atmosféře letošních Zákaznických dnů.

Akce byla velmi pochvalně hodnocena jak ze strany návštěvníků, tak i spoluvystavovatelů. Stále vzrůstající zájem nás těší a i nadále se budeme snažit, aby si i v budoucnu Zákaznické dny udržely kredit neformálního setkávání lidí spojených se strojařinou.

Naše poděkování patří všem hostům, návštěvníkům a vystavovatelům, kteří přijali naše pozvání a přijeli k nám. V nemalé míře i díky nim jsou naše ZD vyhlášenou a vyhledávanou akcí. V neposlední řadě patří poděkování i firmě Delirest, která tradičně výborným rautem, skvělým baristou i osvěžující zmrzlinou přispívá tradičně k pohodové atmosféře ZD. A dík patří také všem pracovníkům z řad TAJMAC-ZPS, kteří se na přípravě a průběhu této velké akce podíleli. Těšíme se na shledanou na Zákaznických dnech 2024.

Dotazník spokojenosti zákazníka
Základní údaje
Vaše hodnocení
Technické parametry stroje

Jak jste spokojeni s technickými parametry stroje? *

Důležitost tohoto kritéria

Poměr "cena/užitná hodnota" produktu

Jak jste spokojen s poměrem "cena/užitná hodnota"?: *

Důležitost tohoto kritéria

Rychlost a kompletnost servisních služeb

Jak jste spokojen s rychlostí a kompletností servisních služeb?: *

Důležitost tohoto kritéria

Sortiment nabízených výrobků, služeb

Jak jste spokojen se sortimentem nabízených výrobků (služeb)?: *

Důležitost tohoto kritéria

Přístup výrobce (prodejce)

Jak jste spokojen s přístupem výrobce (prodejce)?: *

Důležitost tohoto kritéria

Reakce na Vaše požadavky a připomínky

Jak jste spokojen s reakcí na Vaše požadavky a připomínky?: *

Důležitost tohoto kritéria

Ostatní
Vysvětlivky

Údaje označené * jsou povinné.
Hodnocení spokojenosti: vyberte hodnotu ze stupnice 1 - 5 (1= rozhodně ano, 5 = rozhodně ne)
Důležitost kritéria: vyberte hodnotu ze stupnice 1 - 5 (1= nejnižší váha, 5 = nejvyšší váha)