Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Tajmac logo
×

Renovované vertikální obráběcí centrum pro SPŠP-COP

Napsali o nás:

Obráběcí centrum MCFV 1050 v novém vzhledu a s novým řídicím systémem

Střední průmyslová škola polytechnická – Centrum odborné přípravy Zlín vybudováním nové strojírensko-plastikářské přístavby stála před problémem, jak dál vyučovat CNC frézování. Řídicí systém stroje Sinumerik 810 komunikoval s počítači XP.

Nové prostory jsme vybavili počítači vyšší řady, se kterými systém stroje již není adaptabilní. Proto jsme se začátkem roku 2020 obrátili na našeho nejvýznamnějšího partnera firmu TAJMAC–ZPS, a.s., s nadějí, že nám pomůže. I přes změněnou situaci v průmyslu pan generální ředitel Michele Tajariol ani minutu nezaváhal s pomocí naší škole. Po dohodnutí detailů se celého úkolu ujal ředitel divize ZPS Chris Halski.

Firma zajistila v červnu 2020 demontáž a přestěhování stroje ze stávajících prostor do firmy TAJMAC–ZPS, a.s. V prázdninové měsíce, kdy jsou žáci na prázdninách, pracovníci firmy usilovně pracovali na přestavbě stroje, abychom v září mohli začít výuku v nových prostorách. Vše se podařilo zrealizovat. V září bylo obráběcí centrum převezeno a instalováno v nových prostorách strojírensko-plastikářských dílen, samozřejmě za pomoci firmy TAJMAC–ZPS, a.s. Bylo poznat, že jsme se setkali se skutečnými odborníky firmy. Organizace práce s převezením a se složením stroje, s instalací a oživením proběhla bez problémů a 25. září byla akce dokončena. Celková částka inovace stroje činila 1 204 992 Kč. V období roku 2021 ve zkušebním provozu jsme stroj zařadili do výuky a začali s žáky na něm pracovat. Zpočátku se učili i učitelé Odborného výcviku, ale vše se zvládlo a v současné době výuka probíhá bez problémů. Seřízení a zhotovení součásti na obráběcím centru MCFV 1050 bude v letošním školním roce součástí praktické části maturitní zkoušky.

1. března 2022 byl stroj oficiálně předán Střední průmyslové škole polytechnické za přítomnosti generálního ředitele firmy pana Micheleho Tajariola a ředitele divize ZPS Chrise Halského a zástupkyně personálního oddělení paní Kubíčkové. Za školu byl přítomen její ředitel Ing. Jiří Charvát. Při setkání jsme hovořili o začlenění stroje do výuky, o zkušenostech s provozem stroje, systému výuky. Pan Tajariol se zajímal, jak žáci zvládají výuku a práci na obráběcím centru. Předání stroje proběhlo za účasti žáků během výuky, a tak si vedení firmy TAJMAC–ZPS udělalo obrázek, jak výuka probíhá a co všechno žáci musí zvládnout, než dokončí studium na naší škole.   

Poděkování patří vedení firmy místopředsedovi představenstva a generálnímu řediteli Michelemu Tajariolovi, řediteli divize ZPS Chrisi Halskému, řediteli nákupu Ing. Jaroslavu Horákovi, mistrovi montáže Radku Pristachovi a samozřejmě všem, kteří se na této akci podíleli. Musím zdůraznit, že jsem se setkal s ochotnými a příjemnými lidmi. Nehledě na skvělou organizaci práce.

Věřím, že žáci využijí techniku k získání nových znalostí, dovedností a možnosti dalšího uplatnění.

Bc. Petr Málek, vedoucí učitel odborného výcviku

Dotazník spokojenosti zákazníka
Základní údaje
Vaše hodnocení
Technické parametry stroje

Jak jste spokojeni s technickými parametry stroje? *

Důležitost tohoto kritéria

Poměr "cena/užitná hodnota" produktu

Jak jste spokojen s poměrem "cena/užitná hodnota"?: *

Důležitost tohoto kritéria

Rychlost a kompletnost servisních služeb

Jak jste spokojen s rychlostí a kompletností servisních služeb?: *

Důležitost tohoto kritéria

Sortiment nabízených výrobků, služeb

Jak jste spokojen se sortimentem nabízených výrobků (služeb)?: *

Důležitost tohoto kritéria

Přístup výrobce (prodejce)

Jak jste spokojen s přístupem výrobce (prodejce)?: *

Důležitost tohoto kritéria

Reakce na Vaše požadavky a připomínky

Jak jste spokojen s reakcí na Vaše požadavky a připomínky?: *

Důležitost tohoto kritéria

Ostatní
Vysvětlivky

Údaje označené * jsou povinné.
Hodnocení spokojenosti: vyberte hodnotu ze stupnice 1 - 5 (1= rozhodně ano, 5 = rozhodně ne)
Důležitost kritéria: vyberte hodnotu ze stupnice 1 - 5 (1= nejnižší váha, 5 = nejvyšší váha)