• Čeština
  • English
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Русский

Dlouhotočné CNC automaty

Představujeme svým zákazníkům vysoce produktivní CNC dlouhotočné automaty na obrábění dílců z tyčového materiálu, ze čtyřhranu i šestihranu.
Tyto automatické soustruhy s posuvným vřeteníkem rozšířily výrobní program TAJMAC-ZPS a. s. po akvizici fy MANURHIN K’MX v roce 2004 a převedením výroby z Mulhouse do Zlína.

MANURHIN K'MX 413 K'MX 413
Dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 413 je určen pro obrábění malých součástí v rozsahu ø 2-16 mm. Jedná se o vysoce dynamický stroj, vynikající v porovnání s CNC revolverovými soustruhy svou bezkonkurenční produktivitou. Stroj dále vyniká vysokou přesností obrábění a dosahovanou kvalitou opracovaného povrchu. K’MX 413 je dodáván jako kompletně vybavený stroj ve standardu a je okamžitě připravený k obrábění. Sekundární vřeteno, poháněné nástroje jsou zahrnuty ve standardní výbavě stejně tak i podavač tyčí. Lehká kinematika a poslední generace CNC zajišťují jednoduché a rychlé programování redukující čas potřebný pro seřizování. Se 2 elektrovřeteny, 3 poháněnými nástroji, C-osou a až 12 pevnými nástroji je K’MX 413 schopen obrábět i složité dílce.
MANURHIN K'MX 432 K'MX 432, 632
Dlouhotočný automat K’MX 432, 632 je určen k obrábění složitých součástí z tyčového materiálu až do ø 32 mm. Stroj je osazen řídícími systémy a pohony od firmy Fanuc a umožňuje ovládat 4, respektive 6 nezávislých lineárních os. Posuvný vřeteník se zdvihem až 410 mm umožňuje obrobit na jeden zdvih mnohem delší dílce než běžné dlouhotočné automaty. Originální konstrukce stroje tak získává pro jeho majitele velmi významnou konkurenční výhodu. K'MX 432, 632 je ideální řešení pro výrobu součástí s požadavkem na vysokou produktivitu.
MANURHIN K'MX 532 TREND K'MX 532 TREND
Dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 532 TREND je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 32 mm. Vzhledem k vrtání vřetene 37 mm není nutná úprava konců tyče na menší průměr pro uchycení kleštinou podavače tyčí. Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny s maximálními otáčkami 10.000 ot/min a rotačním vodícím pouzdrem, synchronizovaným s hlavním vřetenem. Pět lineárních řízených os a dvě rotační osy umožňují obrábět produktivně jednodušší i složitější dílce.
MANURHIN K'MX 632 DUO K'MX 632 DUO
Dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 632 DUO je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 32 mm. Vzhledem k vrtání vřetene 37 mm není nutná úprava konců tyče na menší průměr pro uchycení kleštinou podavače tyčí. Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny s maximálními otáčkami 10.000 ot/min a rotačním vodícím pouzdrem, synchronizovaným s hlavním vřetenem. Šest lineárních CNC os a dvě rotační CNC osy umožňují obrábět produktivně jednodušší i složitější dílce. Velkou výhodou je paralelní soustružení nebo frézování dvěma nástroji současně.
MANURHIN K'MX 732 EVO K'MX 732 EVO
Dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 732 EVO je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 32 mm. Vzhledem k vrtání vřetene 37 mm není nutná úprava konců tyče na menší průměr pro uchycení kleštinou podavače tyčí. Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny, rotačním vodícím pouzdrem, synchronizovaným s hlavním vřetenem. Sedm lineárních CNC os a dvě rotační CNC osy umožňují obrábět produktivně jednodušší i složitější dílce. Díky konstrukčnímu řešení stroje lze obrábět až čtyřmi nástroji současně.
MANURHIN K'MX 816 CLEVER K'MX 816 CLEVER
Dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 816 CLEVER je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 16 nebo 20mm. Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny, rotačním vodícím pouzdrem, synchronizovaným
s hlavním vřetenem. Osm lineárních CNC os a dvě rotační CNC osy umožňují obrábět produktivně jednodušší i složitější dílce. Díky konstrukčnímu řešení stroje lze obrábět až čtyřmi nástroji současně.
MANURHIN K'MX SWING K'MX SWING
Dlouhotočný automat K’MX SWING je určen k obrábění složitých součástí z tyčového materiálu až do ø 32 mm. Stroje K’MX SWING umožňují obrábět dílec až 4 nástroji současně a posuvný vřeteník se zdvihem 250 mm umožňuje na jediné upnutí kleštiny obrobit hned několik dílců za sebou. Rychlý přechod z jednoho dílce na druhý umožňuje až 23 nástrojových poloh. Protože 14 z těchto poloh může být poháněných, dokáže stroj ve své nejbohatší výbavě obrobit na hotovo i ty nejsložitější dílce, které dnes mnohé z firem obrábí na několik operací na různých typech obráběcích strojů.