• Čeština
  • English
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Русский

TAJMAC-ZPS a.s, zakládá společný podnik na výrobu obráběcích strojů v Indii

V Indii se v posledních letech raketovým tempem zvyšuje infrastruktura, energetická i průmyslová základna. Indie je světově uznávanou velmocí v internetových technologiích. Indické firmy se stávají vlastníky významných světových firem, Indie má vesmírný satelitní program, Indie má tým Formule jedna. Indie má kvalifikované pracovní sily a velký průmyslový trh.

Firma TAJMAC-ZPS a.s. Zlín se ve své novodobé historii pohybuje v Indii aktivně více než deset let a za tu dobu dodala indickým soukromým či státním firmám již několik desítek CNC obráběcích strojů. Vzhledem ke své omezené výrobní kapacitě ovšem nedokážeme plně reagovat na navyšující se poptávku rychle se rozvíjejícího indického trhu (1,3 miliardy obyvatel). Proto se naše společnost rozhodla založit v Indii vlastní podnik a po více než dvouletém úsilí, nalezla v Indii vhodného partnera, dostatečně zkušeného, technicky zdatného s již existující obchodní sítí, se kterým zakládá společný podnik na výrobu CNC dlouhotočných automatů MANURHIN. Tímto podnikem je GALAXY MACHINERY PVT. LTD. se sídlem v Bangalore a výrobním závodem v Belgaum. Po přípravných jednáních bylo podepsáno dne 7.6.2016 v indickém Belgaum pány Michele Taiariolem (TAJMAC-ZPS) a panem Subramanian Elango (GALAXY MACHINERY) Memorandum of Intent a následně 30.6.2016 ve Zlíně stejní pánové podepsali Memorandum of Understanding for Joint-Venture a Non-disclosure Agreement. Firma bude registrována nejpozději do poloviny září pod jménem GALAXY-TAJMAC MACHINERY PVT. LTD. a stane se tak novým členem TAJMAC GROUP.

V druhé půli srpna přijeli do Zlína konstruktéři z Indie převzít dokumentaci stroje MANURHIN K´MX 413 a následně v půlce září přijedou indičtí montéři smontovat tentýž stroj, který bude následně odvezen do Indie, aby mohl být v lednu vystaven na největší indické výstavě obráběcích strojů, IMTEX 2016 v Bangalore. Ještě na podzim tohoto roku započne výroba prvního prototypu stroj MANURHIN K´MX 413 přímo v Belgaum. Stroje z GALAXY-TAJMAC MACHINERY budou prodávány pouze na indickém trhu a i přesto předpokládáme, že naše indická výrobní kapacita (i když bude postupně navyšována) nebude schopná pokrývat poptávku tamějšího trhu, protože budeme jedni z prvních, kteří vyrábí tento typ strojů přímo v Indii.

Založení firmy GALAXY–TAJMAC MACHINERY je milníkem v historii TAJMAC-ZPS, protože je to vůbec poprvé, kdy se budou stroje z aktuálního výrobního programu TAJMAC–ZPS vyrábět souběžně i v zahraničí a navíc ve vlastní dceřiné firmě.

Podpis dokumentů GALAXY-TAJMAC MACHINERY